Co se u nás děje

Rádi bychom vás informovali, že jsme se spojili s nově vzniklou (a v Praze první) laboratorní školou Poznávání. Společně vytváříme inovativní základní školu, jejímž cílem je nabízet vzdělávací alternativu nejen na Praze 3. Novinkou je také to, že v důsledku tohoto spojení jsme byli zapsáni do rejstříku škol Ministerstva školství, mládeže a...

Nemáte ještě jasno, do jaké školy od září zapsat své dítě? Pořád jste nenašli školu snů? Přijďte se k nám podívat. Zápis už sice proběhl, ale pořád ještě zbývá pár míst do naplnění kapacity první třídy, kterou otevíráme v září 2019.

Jelikož se dobře známe a děti jsou jedna parta, vyjeli jsme s nimi na dvoudenní výlet do Ekologického centra ve Vlašimi. Po zabydlení nás zdejší ošetřovatel s odborným výkladem provedl po jejich ParaZoo. Odpoledne jsme měli zajištěn úžasný program Od zrníčka k chlebíčku. Děti se dozvěděly mnohé o obilí a jeho zpracování a...

Otevíráme novou první třídu a nabízíme možnost (kdykoli) naskočit k našim prvňáčkům a druháčkům (od září 2019 i k třeťáčkům).

Nemáme klasické dny otevřených dveří, protože u nás jsou dveře po domluvě otevřené stále. Stačí si dojednat konkrétní termín a přijít se podívat, jak to u nás chodí. Nabízíme úterý nebo středu v čase od 9 do 12 hodin.

Děti si pod vedením průvodkyň připravily krásné pásmo koled, básniček i prezentace dovedností, jako je zpěv či čtení. Před besídkou děti vlastnoručně vyzdobily třídu a rodiče, babičky a dědečkové donesli vlastnoručně vyrobené cukroví. Odpoledne se velmi povedlo a my děkujeme všem účastníkům za vytvoření milé atmosféry a podporu dětí v jejich prvním...

Strávili jsme odpoledne s dětmi, jejich rodiči a dalšími rodinnými příslušníky, abychom se připravili na adventní čas. Za zvuku koled a prvních kousků cukroví jsme vytvořili věnce a svícny, které nám budou tuto společnou a příjemnou chvíli připomínat.

Slovní hodnocení a portfolia poskytují daleko celistvější představu o tom, jak se dětem ve škole daří, než známky. Navíc je to proces, který je partnerský, nikoho s nikým neporovnává a všichni jsou si na jeho konci vědomí svých kvalit i toho, na čem je dobré zapracovat.